مانیتورینگ چیست؟

سرویس مانیتورینگ به عملی گفته می شود که وضعیت مانیتورینگ سرور یا مانیتورینگ سایت را بررسی می کند و گزارش آپتایم سایت یا سرور را به مدیر سیستم اطلاع می دهد.

سرویس مانیتورینگ چیست؟

مانیتورینگ عملی است برای مشاهده وضعیت یک سیستم است. برای مثال سرور و یا سایت شما ممکن است در هر لحظه وضعیت‌های متفاوتی داشته باشد. شما با سرویس‌های مانیتورینگ می‌توانید از وضعیت لحظه‌ای سرور و سایت و شبکه مخابراتی یا به طور کلی آپتایم سرور مطلع شوید و گزارش لحظه‌ای خطاها و عیوب و مشکلات شبکه یا سرور خودتان را ملاحظه کنید و گزارش کامل و دقیقی به صورت جامع در اختیار داشته باشید.
تمامی سرورها و وب‌سایت‌ها و سیستم‌های شبکه در شبکه اینترنت یا شبکه‌های داخل نیاز به مانیتورینگ و مانیتور شدن (Monitoring) دارند.
این بدان معناست که هرگاه مشکلی برای وب‌سایت و سرور شما پیش آمد به صورت آنی از طریق سیستم‌های اطلاع‌رسانی از وضعیت آپتایم با خبر شوید.
وب‌سایت و یا سرور شما دارای کاربران زیادی می‌باشد که با در دسترس نبودن وب‌سایت و قطع شدن سرور (دان) یا وب‌سایت لطمه فراوانی به اعتبار آن‌ها وارد می‌گردد و این موضوع موجب ناراحتی کاربران می‌گردد.
به طور معمول در هر زمان که مشکلی برای سرور و یا وب‌سایت شما پیش آید زمانی سپری خواهد شد که شما متوجه مشکل وب‌سایت و یا سرور خودتان شوید و این اطلاع رسانی با تاخیر بسیار زیادی انجام می‌شود اما از طریق سرویس‌های مانیتورینگ سرور پینگ به سادگی پس از ۱ دقیقه از طریق ایمیل و پیامک و سیستم‌های اطلاع رسانی دیگر از مشکل خودتان با خبر خواهید شد.

سرور پینگ وب سایت شما را به صورت لحظه مانیتور می کند و از طریق پیامک، ایمیل و تماس تلفنی و ... شما را از وضعیت آپتایم با خبر می سازد.

کاربران سرویس مانیتورینگ کیستند؟

گروه سرور پینگ برای صاحبان این دسته وب‌سایت ها پیشنهاد می‌کند از این سرویس استفاده نمایند:

 • پرتال
 • سایت خبری
 • فروشگاه اینترنتی و آنلاین
 • دیتاسنتر و مراکز داده پردازی
 • ارائه خدمات هاستینگ و میزبانی وب
 • بانکداری اینترنتی
 • پرتال سرویس‌دهی دولتی و خصوصی
 • وب‌سایت شخصی
 • وب‌سایت شرکتی
 • سایت اطلاع رسانی
 • سرور خدمات دهی همانند وب‌سرور (Web Server)، ایمیل سرور (Mail Server)، سرور بانک اطلاعاتی (Database Server)، بکاپ سرور (Backup Server)، اف‌تی‌پی سرور (FTP Server)، وی‌پی‌ان سرور (VPN Server) و ..

به طور کل هر نوع سایت و یا سرور

آیا می‌دانید اگر وب‌سایت شما هک و یا مورد حمله قرار گرفت شما می‌بایست اولین نفر باشید که خبردار می‌شوید؟

با نصب سیستم‌های مانیتورینگ بر روی وب‌سایت در هر لحظه به هر دلیل وب سایت شما هک شد و یا حمله‌ای به آن صورت گرفت، شما اولین نفر از آن با خبر خواهید شد و به راحتی می‌توانید مشکل را برطرف نمایید. سرویس مانیتورینگ سرور پینگ با کنترل اطلاعات ورودی در صفحات سایت و تطبیق آن‌ها با اطلاعات از پیش تعیین شده و داشتن یک سیستم روباتیک در هر زمان که اطلاعات ورودی همخوانی نداشتند به صورت خودکار برای شما گزارش و هشدار از طریق ایمیل و پیامک ارسال خواهد نمود.

آیا شما ارائه دهنده خدمات میزبانی وب و سرور مجازی و اختصاصی هستید؟

در صورتی که شما ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب و یا هاستنیگ می‌باشید و حتی شرکت هاستینگ یا میزبانی وب می‌باشید استفاده از سرویس‌های مانیتورینگ و مدیریت سرور برای شما الزامیست و از طریق این خدمات به سادگی می‌توانید کلیه سرورهای میزبانی و هاستینگ و هر گونه سرور دیگر اعم از سرور مجازی و یا سرور اختصاصی را مانیتور نمایید. بر روی خدمات مانیتورینگ امکان مانیتور کردن سرویس‌های مختلف از جمله Database, Mail, FTP, DNS, Web Services, Control Panel و … وجود دارد.

آیا رتبه شما در گوگل و جستجوگرها مهم است؟

گوگل و سایت‌های ارائه دهنده خدمات جستجو وب سایت هایی که از کیفیت بالا برخوردار نیستند و قطع می‌شوند را دوست ندارد و موجب تضعیف رتبه‌بندی وب‌سایت شما در جستجوگرها خواهد شد. اگر رتبه شما در گوگل و … مهم است می‌توانید از طریق این سرویس‌های مانیتورینگ همواره اولین نفر از قطعی‌ها باخبر شوید و مورد را در اسرع وقت برطرف نمایید.

Web Server

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان …

Mail Server

File & Storage Server

Database Server

DNS Server

FTP Server

VPN & Proxy Server

Backup Server

Game Server

ارسال یک پیام