سیستم بررسی Spam و BlackList

توسط سرور پینگ، آی پی سرور خودتان را در لحظه در بیش از 100 لیست اسپم بررسی نمایید و در صورت قرارگیری در لیست سیاه گزارش آن را به صورت آنی دریافت نمایید.

همواره صاحبان سرور و وب‌سایت نگران گزارش Abuse از سوی مراکز داده و قرارگیری در لیست سیاه اسپم هستند. معمولاً در اکثر مواقع مدیران سیستم و سرور هیچگاه متوجه قرارگیری در لیست‌های سیاه نمی‌شوند و آدرس آی‌پی و سرور آن‌ها در لیست‌های سیاه اسپم ماندگار می‌شود.

در این شرایط ایمیل‌های ارسالی با اختلال روبرو می‌گردد و همچنین پس از گذشت مدتی گزارش تخلف و Abuse از سوی مرکز داده برای شما ارسال می‌گردد که عدم توجه یا نداشتن زمان کافی برای رفع مورد موجب مسدودیت و قطعی سرور و وب‌سایت شما می‌گردد.

سیستم سرور پینگ در این زمینه نیز پیشرو می‌باشد، مانیتورینگ جدید شرکت این امکان را برای شما فراهم می‌کند که آدرس آی‌پی خودتان را از طریق مانیتورینگ در بیش از ۱۰۰ لیست سیاه بررسی نمایید.

این سرویس بر روی تمامی مانیتورینگ‌های سرور پینگ فعال شده است و به سادگی می توانید از گزینه DNSBL برای این موضوع استفاده نمایید و هنگامی‌که آدرس آی‌پی یا سرور شما در لیست‌های سیاه قرار می‌گیرد سیستم سرور پینگ به صورت خودکار اقدام به اطلاع‌رسانی و ارسال پیامک، ایمیل و هشدار API به شما می‌نماید تا متوجه شوید موردی برروی آدرس آی‌پی شما رخ داده است.

سیستم مانیتورینگ سرور پینگ اقدام به بررسی آدرس آی‌پی مد نظر شما در دوره‌های زمانی مشخص در سیستم‌های DNSBL و لیست‌های اسپم می‌نماید و در زمان قرارگیری در لیست سیاه اسپم اقدام به ارسال هشدار می‌نماید و شما متوجه می‌شوید که آدرس آی‌پی شما در لیست سیاه اسپم قرار گرفته است.

مانیتورینگ لیست سیاه اسپم زودتر از هر سیستم دیگری شما را از بابت قرارگیری در لیست‌های سیاه اسپم آگاه می‌سازد لذا با مانیتورینگ همیشگی می‌توانید اقدام به جلوگیری در قرارگیری لیست‌های سیاه اسپم نمایید و ارسالات ایمیل اسپم را متوقف نمایید.

قرارگیری در BlackList موجب می‌گردد که ایمیل‌های شما به مقصد مدنظر نرسد. این امکان برای مدیران سرور بسیار مفید می‌باشد زیرا از دردسرهای آتی قرارگیری در Spam BlackList می‌کاهد و موجب پیشگیری از نارضایتی کاربران خود می‌شود.

برای فعال‌سازی سیستم بررسی Spam و BlackList طریق پرتال سرور پینگ و بخش مانیتورینگ می‌توانید اقدام نمایید، حتماً این نکته را در نظر داشته باشید زمان بررسی DNSBL را حتما بر روی مقدار ۱ ساعت یکبار تنظیم نمایید تا overload بررسی موجب مسدودیت بررسی دامین یا آدرس آی پی شما از سوی لیست‌های ضد اسپم و لیست‌های سیاه نگردد.