لیست ارائه شده مربوط به مانیتورینگ وب‌سایت های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب در ایران می‌باشد، این لیست توسط سرورهای سرور پینگ از ۱۱ نقطه مختلف مانیتور شده است و میانگین پاسخ وب سایت‌ها به این ۱۱ نقطه ملاک قرار گرفته است، همچنین لیست به صورت لحظه‌ای بروزرسانی می‌شود و عملیات مانیتورینگ بر روی لیست وب‌سایت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب در حال انجام و بروزرسانی می‌باشد.

نحوه تهیه لیست آپتایم شرکت‌های میزبانی وب و هاستینگ

لیست مانیتورینگ توسط سرورهای مانیتورینگ گروه سرور پینگ از ۱۱ نقطه مختلف در کشورهای مختلف تهیه شده است و همچنین به دلیل حساسیت موضوع این گروه از سرویس‌های معروف بررسی آپتایم و زمان پاسخگویی مانند Hyperspin و Pingdom برای یک دوره استفاده نموده است که از صحت مانیتوریگ‌های انجام شده توسط سرورهای سرور پینگ اطمینان کامل حاصل گردد.

نحوه رتبه‌بندی لیست آپتایم شرکت‌های هاستینگ

رتبه‌بندی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب بدین صورت می‌باشد که براساس مجموع بهترین آپتایم و میانگین زمان پاسخگویی می‌باشد، یعنی هر وب سایتی که بالاترین آپتایم و سریعترین زمان پاسخگویی را داشته باشید رتبه بهتری را در اختیار خواهد گرفت. در نهایت بهترین آپتایم ۱۰۰٪ و سریع‌ترین زمان پاسخگویی نزدیک به صفر می‌باشد.